ZACO A10 porównanie z ZACO A9S PRO

Opublikowane przez: wdomu24.pl w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 130

ZACO A10 to młodszy brat robota sprzątającego ZACO A9S. Z racji swoich przewag, dla wielu może być godnym następcą dla wcześniej zaprojektowanego robota. Jednak ZACO A9S również ma swoje atuty, dlatego obu modelom warto się przyjrzeć, abyś mógł ocenić, który z nich będzie lepszym wyborem dla Ciebie.

Porównanie nawigacji w modelach ZACO A9S i A10

 robot z nawigacją laserową

Pierwszą i najważniejszą różnicą pomiędzy robotami sprzątającymi ZACO A9S i ZACOA10 jest technologia, jaką dany robot wykorzystuje do analizowania  przestrzeni. Najnowszy model ZACO A10 został wyposażony w laser 3D, czyli obecnie najskuteczniejszą technologię wykorzystywaną do nawigacji i mapowania przestrzeni. Dzięki takiej technologii, robot lepiej sobie radzi z przeszkodami spotykanymi na swojej drodze. Jednak pod tym kątem, też ZACO A9S posiada swoją przewagę . Brak nawigacji laserowej, to też brak dodatkowej wieżyczki, dzięki czemu ten robot jest o prawie 2 centymetry niższy i mieści się pod większą liczbą mebli, niż ZACO A10. Przy tym kamera, którą ZACO A9S wykorzystuje do nawigacji (dzięki niej robot nie ominie żadnego punktu w danym pomieszczeniu), też jest bardzo skuteczna (po prostu nawigacja laserowa w ZACO A10 jest jeszcze lepsza, dzięki temu, że robot widzi przeszkody przed sobą).

 

 

Porównanie różnic i podobieństw w aplikacjach robotów

 aplikacja robota sprzątającego

ZACO A9S korzysta z aplikacji ZACO Robot, natomiast ZACO A10 używa ZACO Home. Obie te aplikacje mają zarówno podobieństwa jak i różnice. ZACO A10 dzięki swojej ma szerszy zakres możliwości, jednak dla wielu osób ZACO A9S ze swoją aplikacją może być wystarczający. To kwestia indywidualnych potrzeb i tego jak bardzo rozbudowanych możliwości potrzebujesz. 

 

Zaawansowana aplikacja ZACO Robot pozwala na:

- monitorowanie pracy urządzenia w czasie rzeczywistym;

- zwiększenie siły ssącej z auto do MAX;

- monitorowanie historii pracy robota;

- sprawdzanie stanu zużycia szczotek i filtra;

- regulowanie prędkości przepływu wody w trakcie mopowania;

- język polski.

 

 

Jeszcze bardziej rozbudowana aplikacja ZACO Home, oprócz wyżej wymienionych funkcji z ZACO Robot, pozwala również na:

 

- możliwość postawienia wielu wirtualnych ścian;

- wyznaczenie stref w których robot ma sprzątać i tych, które ma omijać, co pozwala na proste uporządkowanie pracy robota;

- zaznaczenie stref z dywanami (w sytuacji gdy robot mopuje, można te dywany zaznaczyć po to, aby je omijał);

- regulacje prędkości obrotu szczotek bocznych.

 

 

 

Inne różnice pomiędzy modelami ZACO A9S i A10

 Robot sprzątający pod meblami

Ważną różnicą pomiędzy tymi modelami jest zbiornik na suche zanieczyszczenia. ZACO A9S ma standardowy zbiornik, natomiast dla ZACO A10 zaprojektowano nowy pojemnik na zanieczyszczenia, który został podzielony na dwie części (oddzielone specjalną siatką). Obie komory zbierają, jednak do tyłu przedostaje się tylko drobny kurz i pył. Dzięki takiej konstrukcji, zbiornik charakteryzuje się skuteczniejszą filtracją oraz stabilniejszym przepływem powietrza. To z kolei zapewnia robotowi stałe podciśnienie ssania, niezależne od tego ile w zbiorniku znajduje się zanieczyszczeń. To jeszcze oznacza, że zanieczyszczenia przedostają się na koniec zbiornika, lekko je ubijając, więc realnie więcej się zmieści.

Ostatnią różnicą o której warto wspomnieć, o podciśnieniu ssania w obu robotach. W ZACO A9S jest to stabilna wartość 1000 Pa, ale w ZACO A10 jest to już 2000 Pa. Za to jedno z największych podobieństw to fakt, że oba te modele mają funkcję mopowania podłogi.

 

Jeżeli zastanawiasz się, który robot będzie lepszy dla Ciebie, to warto, abyś dokładnie ocenił gdzie robot ma sprzątać. Teoretycznie nowszy model, czyli ZACO A10, ma bardziej rozbudowane i rozwinięte niektóre funkcje, ale jeżeli chciałbyś, aby robot odkurzał również pod meblami, to lepszym wyborem może być niższy (o 2 centymetry) ZACO A9S.

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December