Roboty sprzątające – technologia przyszłości na usługach Twojego domu

Opublikowane przez: Wdomu24 w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 288

Jeszcze niedawno słowo „robot” kojarzyło się z filmami science-fiction lub było wizją dalekiej przyszłości. Nikt wtedy nie przypuszczał, że technologia jutra tak szybko pojawi się w naszym „dzisiaj”, wejdzie do domów i zamieszka z nami pod jednym dachem. Nie spodziewaliśmy się również, że tak szybko się do niej przyzwyczaimy. 


Obliczono, że w 2019 roku liczba urządzeń podłączonych do globalnej sieci przekroczyła 20 miliardów. W ich skład wchodzą nie tylko komputery, smartfony czy laptopy, ale i szereg innych sprzętów - w tym elementy inteligentnego domu. Wśród tych ostatnich prym wiodą oczywiście roboty sprzątające.

Roboty sprzątające – jedne z najszybciej rozwijających się urządzeń małego AGD

Roboty sprzątające są dziś jednym z najbardziej rozwiniętych, szeroko dostępnych urządzeń. Tak jak większość nowoczesnych sprzętów, również i ta technologia została na początku opracowana na potrzeby wojska. Niedługo później znalazła dla siebie przestrzeń na rynku konsumenckim. Odkurzacze samojezdne zaprojektowane zostały w taki sposób, aby samodzielnie posprzątać podłogi w naszym domu. Z naszej strony pozostaje włączenie robota (nawet zdalnie) i jego regularne czyszczenie. Roboty sprzątające zmieniają nasz sposób postrzegania sprzątania. Z jednej strony należy przyznać, że roboty nie umieją jeszcze dotrzeć w niektóre trudnodostępne miejsca, do których dociera tradycyjny odkurzacz. Jednak z drugiej strony systematyczne odkurzanie, które wymaga od nas jedynie nikłego zaangażowania, sprawia, że kurz, śmieci czy kłębki sierści nie mają czasu zagnieździć się w kątach naszego domu. Warto również zauważyć, że te inteligentne urządzenia potrafią pracować dłużej niż człowiek. Od kiedy do sklepów weszły modele z funkcją mopowania, nasze podłogi mogą być codziennie odświeżane już nie tylko na sucho, ale również na mokro. Producenci prześcigają się w unowocześnianiu swoich produktów, dlatego możemy być pewni, że przed nami kolejne nowości – roboty coraz bardziej inteligentne, dokładne i samodzielne.
 

Roboty sprzątające – nowoczesne funkcje

Z roku na rok (jeśli nie z miesiąca na miesiąc) automatyka sprzątania odkurzaczy samojezdnych staje się coraz bardziej zaawansowana. Wczorajsze innowacyjne funkcje dzisiaj stają się standardem. Do najnowszych robotów odkurzających projektowane są aplikacje mobilne, dzięki którym możemy sterować swoim urządzeniem za pomocą smartfona czy tableta. Biorąc przykładowo dostępny w naszym sklepie, najnowszy model ZACO A9s - taka aplikacja pozwala również na monitorowanie pracy urządzenia w czasie rzeczywistym (nawet będą daleko poza domem), zmianę trybu pracy robota, odszukanie zagubionego w domu robota (sygnał dźwiękowy) oraz zwiększanie siły ssącej z auto do MAX. Co ciekawe, producent robotów ZACO już w połowie poprzedniego roku pokazał prototyp najnowszego, unowocześnionego modelu robota, który w ciągu kilku najbliższych miesięcy powinien być dostępny w sprzedaży.
 
Roboty sprzątające to nie jedyne inteligentne urządzenia domowe popularne na rynku konsumenckim. Nietrudno zauważyć, że idziemy w stronę coraz większej automatyzacji domowego sprzętu AGD, który zrewolucjonizuje nasze życie. Inteligentny dom zrobi wszystko za nas, abyśmy mogli spędzić czas z bliskimi lub „zająć się” odpoczynkiem.

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December