Odkurzacz samojezdny - czy warto? Fakty i mity

Opublikowane przez: Wdomu24 w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 8272

Rozwiewamy wątpliwości, czyli odkrywamy fakty i demaskujemy mity o odkurzaczach samojezdnych.


Odkurzacz samojezdny czyści na mokro!

Robot sprzątający Ilife do domuTak, zgadza się! Jeśli jeszcze tego nie wiedziałeś i myślałeś, że odkurzacze samojezdne sprzątają tylko na sucho, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, myliłeś się! Od teraz możesz spędzić więcej czasu z rodziną, nie przejmując się brudną i klejącą podłogą. Robot sprzątający zrobi wszystko za Ciebie! No, prawie... ;) . Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj robota wybierzesz. Wystarczy wybrać taki, który ma dwie funkcje czyszczące– pracujący na sucho jak i na mokro, który posiada dwa zbiornik do zanieczyszczeń suchych oraz zbiornik do mopowania. Przykładem jest robot ILIFE V7s Plus. Jest to robot sprzątający, który jednocześnie umyje i odkurzy podłogę. Aby przygotować odkurzacz samojezdny do mycia, musisz zainstalować podstawę do mopa, która jest dołączana do kompletu– przyczepić na rzepy ścierkę z mikrofibry i włożyć zbiornik do pracy na mokro. Dzięki turboszczotce centralnej i zamiatającej bocznej zbierane są wszelkie okruszki, dopiero potem podłoga jest myta. Nie musisz martwić się tym, że robot rozniesie brud razem z zanieczyszczeniami suchymi. Warto, abyś zwrócił uwagę na takie systemy jak i-Dropping, które równomiernie rozprowadzają środek czyszczący i przeciwdziałają rozlewaniu się wody, co minimalizuje jej zużycie, a przede wszystkim chroni Twoją podłogę i mechanizm sprzętu.


Czy odkurzacz samojezdny potrafi wyczyścić dywany?

robot sprzątający ILIFE A8Już wiesz, że istnieją roboty sprzątające, które mają dwie funkcje– czyszczą na sucho jak i na mokro. Chyba nie wątpisz w to, że poradzą sobie z dywanami? Jeśli jednak tak, znowu Cię zaskoczymy! Poradzą sobie bez problemu pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni model. Najlepiej taki, który ma możliwość zwiększania siły ssącej. Jeżeli w mieszkaniu masz podłogę twardą oraz dywany - nie przejmuj się. Po prostu sprawdź, czy robot sprzątający, który chcesz kupić, ma duże koła, czyli takie, które pozwolą pokonywać przeszkody, na przykład do 1,2 cm. Wtedy możesz być spokojny, odkurzacz bez problemu wjedzie na każdy dywan. Dobrym przykładem jest robot ILIFE A8, który posiada dwie szczotki boczne, zamiatające zanieczyszczenia z podłóg pod obrotową szczotkę centralną. Poza tym jest bardzo stabilny– przylega do wszelkiego podłoża w momencie wjeżdżania na dywany czy progi.


Odkurzacz samojezdny nie wyczyści całej powierzchni?

Istnieją roboty sprzątające, które mają różne tryby pracy, tak aby móc dopasować się do Twoich potrzeb. Możesz wybrać taki model robota, który będzie sprzątał pomieszczenia według ustalonego harmonogramu lub we wskazanym przez Ciebie miejscu. W ten sposób unikniesz problemu i zmartwień, że jakiekolwiek miejsce na podłodze zostanie pominięte.


Odkurzacze samojezdne nie sprzątną kurzu zalegającego w kącie pomieszczenia?

robot sprzatający Dibea D960A właśnie, że sprzątną! Wybierz taki model robota, który ma dwie szczotki boczne, dzięki czemu wysprząta on każdy zakamarek. Dodatkowym atutem będzie budowa w kształcie litery „D”. Takim robotem jest np. Dibea D960. Poza tym niektóre odkurzacze samojezdne posiadają tzw. „tryb pracy”, o którym pisaliśmy wcześniej, dzięki któremu możesz ustawić robota na sprzątanie przy krawędziach, aby wyczyścił wszystkie zakamarki mieszkania, dostając się nawet pod meble.


Roboty sprzątające spadają ze schodów?

Odkurzacz automatyczny zazwyczaj wyposażony jest w czujniki skośne, dzięki którym nie spada ze schodów. Możesz spać, leżeć albo pracować w spokoju, nie martwiąc się o upadek Twojego małego pomocnika. Wystarczy, że sprawdzisz czy urządzenie, które masz zamiar kupić posiada owe czujniki.


Odkurzacze samojezdne szybko się psują przez częste zderzenia z meblami?

robot sprzątające ILIFE A8Jak każdy sprzęt, robot może się zepsuć, jednak aby tego uniknąć po prostu sprawdź, czy posiada czujniki, o których pisaliśmy wcześniej, dzięki nim będzie omijał przeszkody. Niektóre posiadają nawet kamerki, które mapują pomieszczenie, czego świetnym przykładem jest robot ILIFE A8. Takiego rodzaju urządzenie z pewnością nie uszkodzi Twoich ulubionych mebli.


Odkurzacze mopujące są głośne?

Na rynku istnieją takie roboty, które pracują bardzo cicho, nawet do 55dB, ale są też i te nieco głośniejsze. Robot Dibea D960, o którym już pisaliśmy, jest na tyle cichy, że nie będzie stresował Twoich zwierzęcych przyjaciół,a Ty będziesz mógł w spokoju odpoczywać. Jednak z reguły odkurzacze automatyczne nie są zbyt głośne, dlatego jeśli usłyszysz, że Twój robot zaczyna pracować głośniej niż zazwyczaj, może to być oznaką jakiejś awarii. Wtedy warto zastanowić się nad zgłoszeniem problemu producentowi lub sprzedawcy. Twój problem na pewno zostanie rozwiązany!

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December