Odkurzacz czy robot - jakie urządzenie wybrać?

Opublikowane przez: wdomu24.pl w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 460

Roboty sprzątające stały się bardzo popularne i zapewne wielu z nas odpowiedziałoby bez namysłu: Oczywiście, że robot! My również uwielbiamy roboty sprzątające i bez wahania polecamy je każdemu, kto poszukuje skutecznego pomocnika w odkurzaniu i myciu domowych podłóg. Istnieją jednak przypadki, kiedy robot nie jest w stanie zastąpić odkurzacza...

Na wstępie powinniśmy się zastanowić, jakie są nasze potrzeby i w czym dokładnie miałoby nam pomóc zakupione urządzenie? Jeśli jedynie w sprzątaniu podłóg - robot będzie doskonałym wyborem! Wyręczy nas niemal całkowicie w tym obowiązku.

Kiedy robot sprzątający to doskonały wybór?

robot sprzątający ZACO A9sRobot sprzątający nie tylko odkurzy, ale również umyje nasze podłogi. Sam wróci do bazy, aby się naładować. Możemy włączyć go w każdym czasie, nawet jeśli nie ma nas w domu. Możliwe jest to dzięki funkcji ustawiania harmonogramu pracy, którą posiada już większość robotów, w tym np. ZACO V80. W odróżnieniu od tradycyjnego odkurzacza, ten samojezdny jest cichy, nie obudzi więc śpiącego w pokoju dziecka. Dojedzie w każdy kąt, nawet pod niskie meble, gdzie nie sięgnęlibyśmy sprzątając w inny sposób.

Możemy dobrać model robota odpowiedni do powierzchni naszego domu lub mieszkania. Jeśli zamieszkujemy większe metraże, zdecydowanie zainteresują nas roboty takie jak 
ZACO A9s lub ZACO A8s, które w przypadku rozładowania baterii zapamiętują miejsce, w którym przerwały sprzątanie i powracają do niego po naładowaniu. Dodatkowo poruszają się liniowo (a nie w sposób losowy), dzięki czemu są bardzo dokładne. Przy mniejszych powierzchniach (do 30 m2) powinniśmy wybierać roboty, które nie posiadają zaawansowanego systemu nawigacji, ponieważ ten dedykowany jest właśnie do większych metraży. Zazwyczaj są to urządzenia dużo bardziej przystępne cenowo, takie jak: ZACO A4s czy mopujący ZACO V5x.

W czym tradycyjny odkurzacz przewyższa robota?

odkurzacz piorący Numatic GVE370 George Zdarzają się jednak sytuacje, w których roboty sprzątające nie są w stanie zastąpić tradycyjnych odkurzaczy, szczególnie takich jak brytyjskie odkurzacze Numatic. Jeśli jesteśmy posiadaczami tego typu odkurzaczy w kilku sytuacjach rzeczywiście mamy przewagę. Domowy odkurzacz, taki jak Henry HVR200 Numatic, odkurzy nie tylko podłogi, ale również schody, tapicerki, wszelkie zakamarki w naszych meblach, a nawet klawiaturę naszego komputera. Posiada ku temu odpowiednie narzędzia - wyposażony jest w dużą ilość przystosowanych do tego typu pracy końcówek. Podobnie wygląda to w przypadku modelu George GVE370 Numatic, z tym że tutaj mamy do czynienia z prawdziwie wielofunkcyjnym combo! Oprócz wymienionych powyżej funkcji, odkurzacz pierze dywany, wykładziny i tapicerki (również samochodowe), czyści na mokro powierzchnie twarde, zbiera wodę, a nawet odblokuje zatkany zlew.

Jak widać istnieją momenty, kiedy to odkurzacz tradycyjny będzie idealnym dla nas wyborem. Pytanie tylko, czy wszystkie te funkcje są nam potrzebne na co dzień? Jakikolwiek jednak będzie nasz wybór, możemy być pewni, że każdy z wymienionych wyżej sprzętów to sprawdzony, wysokiej jakości produkt. Ostatecznie jest jeszcze trzecie rozwiązanie... Kupić oba urządzenia - zarówno robota, jaki i tradycyjny odkurzacz. :)

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December