Kupiłem nowego robota sprzątającego, co teraz?

Opublikowane przez: wdomu24.pl w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 1570

Dostałeś właśnie swojego upragnionego robota sprzątającego. Pewnie zastanawiasz się, za co powinieneś najpierw się zabrać? Naturalnym odruchem powinno być zapoznanie się z instrukcją, ale nie wszystkie egzemplarze zakupione w sieci posiadają instrukcję w polskim języku. Poza tym niektóre czynności, które sugerujemy wykonać w tym artykule, nie dotyczą bezpośrednio samego robota. Dlatego przygotowaliśmy ten krótki, uniwersalny poradnik zawierający pierwsze kroki, które powinno się przejść po otrzymaniu nowego robota sprzątającego :)

 

1. Sprawdź kompletność zamówienia

Zanim zaczniesz cokolwiek robić z urządzeniem, upewnij się, że w zestawie znajdują wszystkie przedmioty wymienione w opisie aukcji bądź na kartonie. Pracownicy magazynów to też ludzie, im także może zdarzyć się pomyłka ;) Minimalne wyposażenie robotów sprzątających to zwykle: robot, zbiornik do zanieczyszczeń suchych, filtry (wewnątrz zbiornika i dodatkowe w kartonie), stacja ładująca, pilot, instrukcja. Jeśli ma funkcje mopowania możesz spodziewać się także ściereczek z mikrofibry i osobnego zbiornika na wodę.

Jeśli zamówiłeś robota z naszego sklepu, koniecznie otwórz foliową kopertę naklejoną na kartonie zewnętrznym, pod listem przewozowym znajdziesz całą dokumentację: polską kartę gwarancyjną, polską instrukcję oraz fakturę.

2. Przeczytaj dokładnie instrukcję

Tego punktu nie trzeba tłumaczyć. Z pomocą instrukcji poznasz znaczną większość funkcjonalności danego urządzenia i zanim w ogóle przystąpisz do pracy z urządzeniem – będziesz czuł się bardziej biegły w jego obsłudze.

 

3. Obejrzyj filmy instruktażowe odnośnie czyszczenia i konserwacji

Tekst nigdy nie będzie tak precyzyjny jak film. Upewnij się, że zrozumiałeś dobrze proces konserwacji i czyszczenia urządzenia, oglądając dedykowane filmiki na platformie YouTube. Przygotowujemy takowe do sprzedawanych przez nas modeli. Tutaj znajdziesz wszystkie przygotowane przez nas filmiki do marki ZACO/ILIFE, a tutaj do robota PURON PR10. Pamiętaj, że regularna i prawidłowa konserwacja urządzenia wydłuża jego żywotność i znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia.

 

4. Przygotuj stację ładującą

Każdy sprzedawany dzisiaj robot, bez względu na stopień zaawansowania i cenę, jest wyposażony w stację ładującą (zwaną również „bazą”). Umieszczony jest w niej nadajnik podczerwonego sygnału, który naprowadza robota w momencie powrotu w celu naładowania lub po prostu po skończonym sprzątaniu. Dlatego następnym krokiem powinno być znalezienie odpowiedniego miejsca do umieszczenia stacji oraz podłączenie jej do kontaktu. Stacja powinna stać przy ścianie (żeby robot jej nie odpychał przy wjeżdżaniu) oraz mieć minimum metr wolnej przestrzeni z każdej strony (bezpośrednio przed nią nawet dwa).

 

5. Zainstaluj akcesoria i przygotuj samego robota do pracy

Teraz możesz przystąpić do przygotowania samego robota. Najpierw przyczep do niego szczotki boczne (chyba, że są przykręcane śrubkami i już znajdują się na miejscu). Dokładny proces zobaczysz w instrukcji lub w filmiku instruktażowym. Następnie podepnij zbiornik na zanieczyszczenia suche i upewnij się, że znajdują się w nim odpowiednie filtry (zwykle HEPA i filtr wstępny w postaci siatki na plastikowym szkielecie).

Możesz już uruchomić robota. Postaw go na stacji ładującej i uruchom przełącznikiem z boku (na cyferkę rzymską „I”). Teraz pozostaw go do pierwszego pełnego naładowania baterii (dokładny czas znajdziesz w instrukcji, ale wystarczy, że zostawisz go na noc). Upewnij się, że styki robota dotykają styków stacji (wówczas może zapalić się dioda lub możesz usłyszeć komunikat dźwiękowy).

 

6. Przygotuj pilota

Pilot to wygodne rozwiązanie jeśli nie masz telefonu pod ręką lub nie chce ci się uruchamiać aplikacji lub jest ona dla Ciebie zbyt skomplikowana. Warto go mieć. UWAGA: Nie wszystkie modele robotów sprzątających posiadają pilota, ale wszystkie sprzedawane w naszym sklepie go mają.

Jeśli robot już się naładował, włóż baterie do środka i przetestuj jego działanie, sprawdź czy robot reaguje na kliknięcia przycisków.


 

7. Połącz robota z aplikacją mobilną (jeśli taką posiada)

U bardziej zaawansowanych robotów (np. PURON PR10 lub ZACO A9s PRO), większość interesujących funkcji jest dostępna dopiero z poziomu aplikacji mobilnej. Dlatego to bardzo ważny krok. Oczywiście możesz korzystać z samego pilota, ale w ten sposób nie wykorzystasz wszystkich możliwości urządzenia.

Dokładny proces instalacji aplikacji i parowania z robotem znajdziesz w instrukcji. Jeśli masz jakiś problem, nie martw się, chętnie pomożemy :) Po prostu napisz do nas na czacie, na adres e-mail (info@wdomu24.pl) albo zadzwoń na infolinię (500 555 850).

 

8. Przygotuj przestrzeń do odkurzania

Zanim zaczniesz sprzątanie, upewnij się, że na podłodze nie leżą żadne drobne przedmioty, które mogłyby się zaklinować wewnątrz odkurzacza – małe zabawki, monety, zapalniczki, etc. Podnieś lub odsuń również wszelkie kable, które mogłyby zostać wkręcone w turboszczotkę. Możesz też rozejrzeć się czy nie ma innych przeszkód, z którymi robot mógłby mieć problem, są to np. mocno podwinięte dywany albo suszarki do ubrań.

 

9. Przeprowadź pierwsze odkurzanie

Teraz w końcu czas na pierwsze sprzątanie. Upewnij się, że robot stoi na stacji dokującej i jest włączony przełącznikiem z boku. Uruchom standardowy tryb sprzątania (jeśli jest wyposażony w aplikację, to najlepiej z poziomu aplikacji). Pozwól mu wykonać jeden pełen przejazd bez przerywania jego pracy. To szczególnie ważne w przypadku urządzeń, które zapisują mapy pomieszczeń w aplikacji. Jeśli przerwiesz ten proces, możesz uszkodzić zapisywaną mapę i przykładowo, utracić dostęp do uruchamiania sprzątania w każdym pomieszczeniu indywidualnie. Jeśli tak by się stało, po prostu usuń robota z aplikacji, wyłącz go od zasilania na 5 minut, uruchom ponownie i podepnij go do aplikacji jeszcze raz. Następnie pozwól mu zmapować Twoje mieszkanie od nowa i tym razem nie przerywaj mu tego procesu. Wszystko powinno zadziałać :)

To by było na tyle, miłego korzystania z nowo nabytego sprzętu i pamiętaj, że jeśli masz jakieś pytania – możesz je śmiało zadać na czacie, na e-mailu (info@wdomu24.pl) lub na naszej infolinii (500 555 850).

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December