Jaki odkurzacz piorący do samochodu? Podpowiadamy

Opublikowane przez: Wdomu24 w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 3040
Godny polecenia odkurzacz do prania tapicerki powinien spełniać kilka podstawowych kryteriów — musi być skuteczny i oferować szeroki zakres trybów i funkcji. Zastanawiając się nad zakupem, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, by w przyszłości nie żałować dokonanego wyboru. Przyjrzyjmy się zatem kilku popularnym modelom i ich zaletom.


Najlepszy odkurzacz do prania tapicerki

Odkurzacz George Numatic GVE370Dobry odkurzacz piorący do tapicerki może nie tylko odkurzyć, ale również umyć tapicerkę w naszym samochodzie. Poza znakomitym czyszczeniem podłóg i innych powierzchni pozwala on na upranie foteli, wszystkich typów mebli tapicerowanych, dywanów oraz wnętrza samochodu. Dlatego też producenci oferują liczne modele z dodatkowymi akcesoriami, przystosowanymi do konkretnych zadań. Przykładem może tutaj być model George Numatic GVE370, z charakterystycznymi naklejkami na obudowie. Jest on w stanie dokładnie wyprać nawet najbardziej zabrudzony dywan lub fotel. Odkurzacz posiada dwa osobne zbiorniki na wodę czystą i brudną, oba o pojemności 6l, przydatne zwłaszcza w funkcji prania. Pozwalają one na zaoszczędzenie wody i środków piorących. Na uwagę zasługuje również  jego przemysłowa turbina ssącą HEM®, która charakteryzuje się podwyższoną mocą 1060W. Zapewnia to możliwość nieprzerwanej pracy w każdej funkcji. George pod względem wydajności i skuteczności w usuwaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń przewyższa niemal wszystkie odkurzacze, które posiadają w swojej ofercie sklepy internetowe z AGD.A może odkurzacz bezprzewodowy?

Henry Numatic HVB160Osobom, którym bardziej zależy na braku ograniczeń związanych z długością kabla niż na funkcji czyszczenia na mokro, polecamy model bezprzewodowy Henry Numatic HVB 160. Dzięki zastosowaniu pojemnych baterii, odkurzacz doskonale nadaje się do odkurzania wszędzie tam, gdzie brak jest możliwości podłączenia urządzenia do sieci elektrycznej. Bez wtyczek, bez przedłużaczy, tylko szybkie czyszczenie. Długi 2,4 m elastyczny wąż dociera pod siedzenia, szczelinówka do wąskich szczelin, boków siedzeń, schowków itp., Kompaktowa sztywna szczotka do tapicerki jest idealna do grubych dywaników, a miękka szczotka do kurzu sprawdza się w czyszczeniu desek rozdzielczych i wyświetlaczy. Dodatkowo pojemny zbiornik i worki 6l umożliwiają odkurzanie samochodu bez ciągłego opróżniania zbiornika. 

Warto również zwrócić uwagę na bezprzewodowe odkurzacze pionowe np. na model Dibea F20 MAX. W zależności od potrzeb odkurzacz można przekształcić z pionowego na ręczny, wyciągając długą rurę z turboszczotką. I właśnie ta druga opcja czyni ten model niezwykle poręcznym przy czyszczeniu tapicerki samochodowej. Tym sposobem możemy odkurzyć nie tylko samochód, ale i zasłony, sufity - jednym słowem każde trudno dostępne miejsce. Urządzenie zaskakuje swoją potężną siłą ssącą sięgającą do 25000 Pa! Odkurzacz Dibea F20 MAX posiada zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 550 ml. Zbiornik opróżnia się za pomocą jednego przycisku, dzięki czemu urządzenie bardzo szybko gotowe jest do kontynuowania sprzątania.


Pamiętajmy, że decydując się na zakup tego rodzaju urządzeń szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ich jakość wykonania oraz funkcjonalność. Intensywna eksploatacja sprawia, że jedynie dobry odkurzacz samochodowy wykonany z dobrej jakości komponentów będzie wystarczająco trwały. Dlatego też najlepiej zdecydować się na sprawdzone, cenione marki i ich flagowe modele.


Kryteria wyboru najlepszego odkurzacza do tapicerki samochodowej

Aby zapewnić skuteczne czyszczenie tapicerki samochodowej, niezbędne jest znalezienie urządzenia, które nie tylko usunie zanieczyszczenia, ale również odświeży i zabezpieczy materiał. Poniżej przedstawiamy kluczowe kryteria, które pomogą Ci wybrać najlepszy odkurzacz do tapicerki.

Moc ssania i efektywność czyszczenia

Pierwszym i najważniejszym kryterium jest moc ssania. Odkurzacz piorący do tapicerki powinien dysponować wystarczająco silnym ssaniem, aby wydobyć brud, kurz oraz inne zanieczyszczenia z głębi tapicerki. Silna moc ssania zapewnia nie tylko dokładniejsze czyszczenie, ale również skraca czas schnięcia tapicerki po umyciu.

System filtracji

Kolejnym aspektem jest system filtracji. Odkurzacz z wysokiej jakości filtrem HEPA może zatrzymać nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu i alergeny. Dzięki temu, czyszczenie jest nie tylko skuteczne, ale również hipoalergiczne, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie.

Funkcjonalność i łatwość użytkowania

Wybierając odkurzacz należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Urządzenie powinno być wyposażone w różne końcówki umożliwiające dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny między siedzeniami. Łatwość użytkowania, w tym intuicyjna obsługa i łatwość czyszczenia samego odkurzacza, to również ważne aspekty.

Pojemność zbiornika

Pojemność zbiornika na wodę czystą i brudną ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza przy większych samochodach lub intensywnym czyszczeniu. Odkurzacz piorący do tapicerki z większym zbiornikiem pozwoli na dłuższe czyszczenie bez konieczności częstego opróżniania i napełniania zbiornika.

Wybierając odkurzacz piorący do tapicerki, ważne jest, aby zwrócić uwagę na wymienione kryteria. Dobrej jakości odkurzacz nie tylko zapewnia skuteczne czyszczenie tapicerki samochodowej, ale również ułatwi regularne utrzymanie czystości w Twoim pojeździe. Odkurzacze piorące a odkurzacze bezprzewodowe - który wybrać?

Odkurzanie samochoduJeśli zależy Ci na głębokim i dokładnym czyszczeniu tapicerki, zwłaszcza w przypadku trudnych plam lub regularnego odświeżania materiałów, odkurzacz piorący do tapicerki może okazać się niezastąpionym narzędziem. Pozwala on na wygodne usunięcie zabrudzeń za pomocą wody i dedykowanego środka czyszczącego, co jest idealne do domu, jak i tapicerki samochodowej.

Z drugiej strony, odkurzacze bezprzewodowe oferują nieporównywalną wygodę i mobilność, umożliwiając szybkie sprzątanie na co dzień bez konieczności borykania się z kablami. Są one szczególnie przydatne w szybkim usuwaniu sierści zwierząt, okruchów czy kurzu z różnych powierzchni, zarówno w domu, jak i w samochodzie.

Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami odkurzaczy powinien być więc podyktowany osobistymi potrzebami, rodzajem i częstotliwością czyszczenia, a także dostępną przestrzenią do przechowywania urządzenia. Oba typy mają swoje zalety i mogą być świetnym uzupełnieniem domowego arsenału sprzątającego, jednak to od indywidualnych preferencji zależy, który z nich lepiej sprosta oczekiwaniom.

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Zgoda na pliki cookie