Jaki odkurzacz do sierści zwierząt będzie najlepszy?

Opublikowane przez: Daniel Sienkiewicz w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 172
Posiadasz zwierzęta i zastanawiasz się jaki odkurzacz pomoże Ci uporać się z ich sierścią? W tym artykule przedstawimy najważniejsze cechy odkurzaczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia. Odpowiemy m.in. na pytania: jaki odkurzacz będzie najlepszy przy psach lub kotach oraz czy odkurzacz ręczny do sierści zwierząt to dobre rozwiązanie.

Odkurzacz dla właścicieli zwierząt - na co zwrócić uwagę?

Dobry odkurzacz przy kotach i psach powinien spełniać kilka cech, takich jak: wysoka moc ssąca, skuteczna filtracja, a także specjalne końcówki do usuwania sierści z tapicerki i dywanów. Ważne, aby odkurzacz był łatwy do czyszczenia i konserwacji.
Wysokie podciśnienie ssania pozwala na skuteczne usuwanie brudu i kurzu, ale także i sierści z powierzchni, na których pracuje odkurzacz. Umożliwia lepsze wciągnięcie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc oraz z dywanów i tapicerek.
Skuteczna filtracja jest niezwykle ważna, gdy jesteśmy posiadaczami zwierząt. Sierść może zawierać alergeny, pyłki roślinne, grzyby i bakterie, co może powodować problemy zdrowotne u ludzi z alergią lub astmą. Filtry w odkurzaczu pomagają zatrzymać te zanieczyszczenia, uniemożliwiając ich powrót do powietrza w trakcie odkurzania. Dobrym rozwiązaniem jest filtr z węglem aktywowanym, który dodatkowo usunie nieprzyjemny zapach. Nie można zapomnieć o odpowiednich ssawkach i turboszczotkach. To swoista “wisienka na torcie”, dzięki której w pełni można wykorzystać potencjał odkurzacza. Dedykowane końcówki do fotela, tapicerki, czy dywanów zdecydowanie pomogą uporać się z pozostawioną sierścią psa lub kota.

Dobre odkurzacze do sierści zwierząt

W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy kilka rozwiązań dla właścicieli zwierząt. Poniżej przedstawiamy 3 propozycje - odkurzacz tradycyjny, odkurzacz pionowy oraz robot sprzątający.
HENRY PetCare to idealny odkurzacz do sierści psa i kota. Został stworzony, aby masowo pochłaniać sierść psów, kotów, chomików i innych milusińskich. Jego siła ssąca to ponad 22 500 Pa, co gwarantuje zadowalające efekty sprzątania. Urządzenie zostało wyposażone w cały zestaw końcówek, na czele z dwiema turboszczotkami. Poza tym, w dołączonym asortymencie, znajduje się szeroka ssawa z wysuwanym włosiem, szczelinówka do trudno dostępnych miejsc, mała ssawa, na którą można nasunąć włosie oraz małą okrągłą ssawę z włosiem. Odkurzacz ma również filtr MicroFresh z węglem aktywowanym, którego efektywność zwiększają trójwarstwowe worki HepaFlo. W przypadku odkurzacza z dużym zbiornikiem, jaki posiada Henry PetCare, należy podkreślić właściwości filtra z węglem aktywowanym, który pomoże uporać się z nieprzyjemnym zapachem.
Kolejną naszą propozycją jest odkurzacz pionowy PURON PU30. Ten bezprzewodowy odkurzacz ręczny do sierści zwierząt został wyposażony w turboszczotkę do tapicerek, która doskonale poradzi sobie z sierścią pozostawioną na fotelach, czy kanapie. Jego ultralekka konstrukcja i zestaw ssaw pozwoli dostać się do trudno dostępnych miejsc, także w samochodzie. Odkurzacz dysponuje filtrem HEPA oraz filtrem gąbkowym. Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air) to filtry powietrza stosowane w odkurzaczach - są w stanie zatrzymać nawet bardzo małe cząstki, takie jak pyłki, roztocza, alergeny i bakterie. Działają na zasadzie mechanicznej separacji, czyli włókna filtrujące są bardzo ciasno ułożone i nie przepuszczają zanieczyszczeń. Dzięki temu filtry te są bardzo skuteczne w usuwaniu szkodliwych cząstek z powietrza i tak bardzo przydatne, gdy posiadamy zwierzęta. Zdecydowanie jest to urządzenie 2w1 - po odkurzeniu dywanu możesz stworzyć z niego odkurzacz do sierści zwierząt i bezproblemowo wyczyścić legowisko Twojego pupila.
W codziennej pracy i odkurzaniu sierści z podłogi można wykorzystać robota sprzątającego PURON PR10. Robot wyposażony został w turboszczotkę dla lepszej efektywności odkurzania oraz ramkę, która ogranicza nawijanie się włosów i sierści na szczotkę.

Nie zapominaj o swoim pupilu!

Ostatnia sprawa, ale nie mniej ważna - przy wyborze odkurzacza pamiętaj o swoim zwierzaku. Od razu odrzuć odkurzacze, które generują duży hałas. Jest to szczególnie istotne przy rozwiązaniach używanych często, wręcz codziennie - np. robot sprzątający PURON PR10 wytwarza dźwięk zaledwie ok 50 dB. Powoli przyzwyczajaj również psa do tego odgłosu, zaczynając od krótkiego włączania go w innej części domu. Stopniowo zwiększaj czas pracy odkurzacza i zmniejszaj odległość, na której jest od psa, aż pupil przyzwyczai się do dźwięku. Spróbuj skojarzyć pracę odkurzacza z pozytywnymi doświadczeniami, np. dając psu smakołyki lub zabawki podczas pracy.

Ufamy, że nasze wskazówki pomogą Ci wybrać odkurzacz, który spełni Twoje potrzeby, jednocześnie nie naruszając spokoju milusińskich.

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December