Jaki odkurzacz do płytek wybrać?

Opublikowane przez: Daniel SIenkiewicz w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 190

Odpowiedni wybór sprzętu do sprzątania jest kluczowy, aby zapewnić efektywne i skuteczne czyszczenie powierzchni płytek. Urządzenie powinno być dopasowane do naszych potrzeb oraz dopasowane do rodzaju podłogi. W tym artykule przedstawimy rozwiązania, jakie dają roboty sprzątające oraz odkurzacze pionowe. 

Jakie funkcje powinien mieć dobry odkurzacz do płytek?


Odkurzacz do czyszczenia płytek powinien mieć szereg uniwersalnych oraz dopasowanych do potrzeb cech. Przy wyborze urządzenia sprzątającego należy zacząć od określenia czy lepiej sprawdzi się robot czy odkurzacz. Można wskazać najważniejsze właściwości, które sprawiają, że czyszczenie płytek jest skuteczne. Do takich cech należy m.in. podciśnienie ssania, zaawansowana aplikacja czy system myjący.
Odkurzacz pionowy PURON PU20 w zestawie z nakładką mopującą oraz łamaną rurą flex skutecznie usuwa zanieczyszczenia z płytek. Ważne jest podciśnienie ssania, które w przypadku tego modelu, w najwyższym trybie, osiąga 25 000 Pa! To moc, która poradzi sobie z suchymi zabrudzeniami, w tym z sierścią, którą pozostawiają domowe zwierzęta. To odkurzacz bezworkowy, więc nie musisz pamiętać o zakupie i wymianie worków - wystarczy opróżnić pojemnik. PURON PU20, dzięki nakładce mopującej, daje możliwość odkurzania na sucho i mopowania jednocześnie - zdecydowanie szybsze i skuteczne sprzątanie płytek.
Jeśli chcesz uwolnić czas, który poświęcasz na sprzątanie, możesz wybrać robota sprzątającego. Warto, aby miał wytrzymałą baterię, odkurzał zarówno na sucho, jak i na mokro oraz był kompatybilny z zaawansowaną aplikacją, aby wykorzystać jego pełen potencjał. Na te potrzeby odpowiada robot PURON PR10. To nowoczesne, niskie urządzenie odkurzy na sucho, a także wymopuje, płytki, nawet te pod meblami. Oprogramowanie pozwala ustawić m.in. harmonogram pracy, strefy zakazane czy tryb mocy robota.
Na rynku znaleźć można również specjalistyczne roboty myjące podłogi. Do takiej kategorii należy ZACO W450. To wyjątkowe urządzenie myjące z funkcją omijania dywanów. Czterostopniowy system czyszczenia sprawia, że uporczywe plamy usuwane są precyzyjnie i skutecznie ze wszystkich rodzajów twardych podłóg. Na początku ZACO W450 zwilża podłogę mopem czystą wodą, następnie przejeżdża po powierzchni wałkiem z mikrofibry. Kolejny krok to zassanie brudnej wody do oddzielnego zbiornika. Ostatnim etapem jest osuszanie podłogi.

Jakie akcesoria przydadzą się podczas sprzątania płytek?

jaki odkurzacz do płytek


Poza odpowiednim sprzętem należy zadbać o skuteczny środek do czyszczenia. Zwróć uwagę na instrukcję obsługi urządzenia i wyposaż się w odpowiedni płyn. Większość urządzeń preferuje środki niepieniące.
Nie zapominaj o elementach eksploatacyjnych, które wpływają na skuteczność sprzątania. Do najważniejszych należą: mop, szczotki boczne w robotach czy turboszczotka w odkurzaczach. Nie od razu musisz je wymienić - dbaj o nie, czyść i zwracaj uwagę na ich stan przed rozpoczęciem pracy. Pamiętaj o filtrach - to dzięki nim w powietrzu nie unoszą się alergeny i roztocza.

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December