Jak najlepiej zdezynfekować powierzchnię i przedmioty?

Opublikowane przez: Wdomu24 w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 310

Panująca na świecie epidemia sprawiła, że częściej niż kiedyś zastanawiamy się nad czystością w naszym otoczeniu. Jest to szczególnie istotne, jeśli mieszkamy z osobami, które znajdują się w tzw. grupach ryzyka (seniorzy, osoby w trakcie i po chorobach nowotworowych). Wówczas standardowe sprzątanie może nie być wystarczające. Chorobotwórcze drobnoustroje znajdują się nie tylko na podłodze czy na meblach, ale i są wnoszone na obuwiu, zakupach czy paczkach ze sklepów internetowych. Czy w warunkach domowych możliwe jest skuteczne odkażanie i eliminowanie z powierzchni bakterii, wirusów i grzybów? Okazuje się, że tak! W dodatku może do tego posłużyć… odkurzacz piorący GVE370 George.

Jak działa lanca dezynfekcyjna w odkurzaczu piorącym GVE370 George?

Odkurzacz wyposażony został w dodatkowe akcesoria, dzięki którym można dezynfekować powierzchnie płaskie takie jak ściany i podłogi, a także przedmioty w domu: buty, paczki, klamki, zakupy. Wystarczy, że do odkurzacza podłączymy wąż natryskowy i lancę z odpowiednią dyszą. Do zbiornika wlewamy specjalny płyn do dezynfekcji. Do wyboru są dwie dysze – jedna do odkażania przedmiotów, zaś druga – do powierzchni płaskich.

Obejrzyj filmik, jak wygląda dezynfekcja paczek kurierskich.
Na poniższym filmiku widać proces dezynfekcji kuchni:


Poniższy filmik pokazuje, jak prawidłowo dezynfekować walizkę:


Jak prawidłowo dezynfekować powierzchnię?

Pamiętajmy, że na każdej powierzchni osadza się brud, a my możemy nawet go nie widzieć. Nawet najbardziej precyzyjny natrysk środkiem odkażającym nie będzie skuteczny, jeśli nie umyjemy wcześniej powierzchni. Do mycia można użyć każdego środka, którego zwykle używamy w domu, na przykład Blue Star, który nie wymaga spłukiwania, pięknie pachnie i dokładnie czyści.

Dla kogo dezynfekcja przedmiotów i powierzchni jest najważniejsza?

Przede wszystkim dokładnej dezynfekcji wymagają pomieszczenia, w których mieszkają osoby z grup ryzyka: z osłabioną odpornością, seniorzy i chorzy na choroby przewlekłe oraz nowotworowe. Dla nich śmiertelna może być infekcja, która u zdrowego człowieka przeszłaby bez większych konsekwencji.

Poza tym regularna dezynfekcja w dobie pandemii koronawirusa jest istotna w placówkach, w których przebywają najmłodsi, czyli kluby malucha, żłobki, przedszkola i szkoły. Tam odkażania wymagają nie tylko podłogi, ale też zabawki i inne przedmioty, których na co dzień używa wiele dzieci.

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December