Dlaczego PURON PR10 jest bezkonkurencyjny na rynku robotów sprzątających?

Opublikowane przez: Wdomu24.pl w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 662

Z przyjemnością ogłaszamy, że ofercie wdomu24.pl pojawił się zupełnie nowy, rewolucyjny robot sprzątający – PURON PR10! Co więcej, jest to sprzęt naszej produkcji. Jak go stworzyliśmy i czym wyróżnia się na tle konkurencji? Zapraszamy do czytania!

Przygodę w branży utrzymania czystości zaczęliśmy już 25 lat temu, wchodząc najpierw do sektora profesjonalnego i zdobywając mnóstwo doświadczenia na tym polu, by 17 lat później spróbować swoich sił we wspomaganiu gospodarstw domowych robotami sprzątającymi i odkurzaczami tradycyjnymi. Byliśmy i dalej jesteśmy jedynym importerem i serwisem marek ILIFE, ZACO, Dibea i Numatic. Dzięki bardzo dokładnemu poznaniu sił i słabości importowanych przez nas robotów sprzątających, podczas pracy z nimi na serwisie oraz słuchaniu waszych pytań na infolinii, zdecydowaliśmy się na wyprodukowanie własnego robota, który rozwiązywałby wiele dotychczasowych problemów oraz korzystałby z wypracowanych i sprawdzonych funkcjonalności poprzedników. Tym robotem jest PR10, pierwszy przedstawiciel naszej nowopowstałej własnej marki PURON! Przyjrzyjmy się jego najważniejszym funkcjonalnościom.

PURON PR10 - lampa UV

LAMPA UV

Przede wszystkim PURON PR10 to jedyny robot sprzątający na polskim rynku, który posiada dezynfekującą lampę UV. Robot jednocześnie odkurza i zabija drobnoustroje (m.in. roztocza) żyjące na podłodze poprzez emitowanie światła UV-C. Lampa również powstrzymuje ich dalsze rozmnażanie, ponieważ zmienia DNA jaj roztoczy kurzu. Najnowsze badania Instytutu Mikrobiologii Akademii Nauk w Guangdong potwierdzają jej skuteczność - efektywność zabijania bakterii gronkowca wynosi średnio 79.04%, z kolei E. coli aż 84.14%. Bez obaw jednak o ewentualną szkodliwość, światło jest niewidoczne dla człowieka, a po podniesieniu robota lampa wyłącza się. W połączeniu z dwuetapowym filtrowaniem (filtr wstępny i HEPA) wypuszczanego powietrza, jest to idealny sprzęt dla osób posiadających alergie.

PURON PR10 - nawigacja laserowa

NAWIGACJA LASEROWA

PR10 to także nasz pierwszy robot z nawigacją laserową. To aktualnie najbardziej zaawansowany technologicznie typ mapowania pomieszczeń. Jego przewagą nad skanowaniem za pomocą kamery jest to, że mapa pomieszczenia tworzy się tylko w 3-4 sekundy i to wszystko jeszcze przed rozpoczęciem pracy urządzenia. Wystająca kopułka z laserem obraca się o 360° i skanuje okolicę w odległości do 8 metrów od robota. Takie rozwiązanie nawigowania świetnie sprawdza się szczególnie w większych domach zastawionymi meblami, ponieważ robot objeżdżając pomieszczenia, stale je skanuje i aktualizuje mapę mieszkania w aplikacji. A co do aplikacji…

PURON PR10 - polski jezyk i zaawnasowana aplikacja

POLSKI JĘZYK I ZAAWANSOWANA APLIKACJA 

Bariera językowa nie jest problemem w przypadku tego robota. Sprzęt ten został w pełni przystosowany do polskich warunków i przetłumaczony, włącznie z aplikacją mobilną WeBack i komunikatami głosowymi mówionymi przez robota. Ponadto aplikacja pozwala na dużo większe niż dotychczas możliwości dostosowania pracy urządzenia do własnych potrzeb. Dzięki laserowi, PR10 przesyła sygnał do aplikacji w czasie rzeczywistym i tworzy w niej precyzyjną mapę, na której możemy postawić wirtualne ściany, zaznaczyć strefy wyłączone z odkurzania czy określić konkretną przestrzeń, którą robot ma sprzątać. Na bardziej intensywne zabrudzenia również jest sposób – tryb turbo dostępny w aplikacji, który oferuje moc aż 2500Pa (nawet dwukrotnie większą niż w części produktów konkurencji). Inne przydatne funkcje w aplikacji to regulacja stopnia namoczenia szmatki przy mopowaniu, ręczne sterowanie robotem, wysyłanie robota do konkretnego miejsca, sprawdzanie historii sprzątania, wysyłanie robota na stację ładującą, zapisywanie do trzech różnych map. Jeśli chcesz, możesz także połączyć robota z Google Home bądź Alexą i sterować nim głosowo.

PURON PR10 - polski jezyk i zaawnasowana aplikacja

JESZCZE DOKŁADNIEJSZE MOPOWANIE

Puron PR10 kontynuuje tradycję łączenia odkurzania z funkcją mopowania. Wystarczy jedynie zmienić zbiornik na ten z wodą. Po użyciu profesjonalnego niepieniącego płynu Blue Star, który dołączamy do robota, podłogi nie tylko błyszczą, ale i pachną. W przeciwieństwie do większości robotów konkurencji, robot zachowuje się inaczej podczas mopowania niż podczas zwykłego odkurzania. Po zainstalowaniu zbiornika z mopem Robot PURON PR10 automatycznie przełącza się w specjalny tryb mopowania. Pracując w nim, wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne, układające się w kształt jodełki. Podobnym ruchem zmywana jest podłoga z wykorzystaniem ręcznego mopa, podłoga przecierana jest dwukrotnie z dwóch stron, a brud zabierany jest razem z mopem. Zbiornik na wodę pomieści aż 360 ml płynu (woda + Blue Star). Wystarczy to na dokładne umycie ok. 200 m2 powierzchni. Co ważne – zbiornik podzielony jest na dwie części – na wodę oraz na zanieczyszczenia suche. Robot podczas mopowania zbiera także kurz. Pamiętaj jednak, że najlepszy efekt uzyskasz najpierw odkurzając z wykorzystaniem zbiornika na zanieczyszczenia suche 600 ml, a następnie mopując podłogę. Podczas mopowania robot nie używa siły ssącej, więc warto najpierw odkurzyć podłogę z drugim zbornikiem. Natomiast nie musisz kupować dwóch osobnych urządzeń do czyszczenia swoich posadzek, PURON zajmie się obiema kwestiami ☺

PURON PR10 - polski jezyk i zaawnasowana aplikacja

ZMODYFIKOWANE SZCZOTKI BOCZNE

Nowe szczotki boczne jeszcze lepiej wymiatają kurz do środkowej truboszczotki, dzięki nowemu specjalnie dostosowanemu kątowi nachylenia do podłoża. Posiadają także dodatkowe krótkie włosie przy nasadzie szczotki, które zapobiega wplątywaniu się włosia dywanu. Tak jak w robotach ZACO, w robocie PURON również spotkamy nie jedną, a dwie szczotki boczne, więc żadna przestrzeń nie zostanie pominięta, także kąty. Każdy wie, że w kątach i przy listwach podłogowych zbiera się najwięcej brudu i kurzu. Dlatego właśnie robot PURON PR10 rozpoczyna sprzątanie od tych miejsc. Przejeżdża pokój odkurzając wzdłuż ścian i listew, a następnie sprząta wnętrze pokoju.

PURON PR10 - polski jezyk i zaawnasowana aplikacja

CICHSZA PRACA

Robot sprzątający PURON PR10 pracuje naprawdę cicho. Poziom głośności, jaki wytwarza wynosi ok. 50 dB. Właśnie taki poziom natężenia dźwięku jest zalecany przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowa) w codziennym środowisku w porze dziennej. Robot pracuje na tyle cicho, że nie musisz się przy nim odrywać od swoich codziennych obowiązków – a nawet snu.


Słuchamy Waszych głosów, obserwujemy i reagujemy, dostarczając zupełnie nowy produkt, odpowiadający na Wasze potrzeby ☺ Czy PURON PR10 to najlepszy robot sprzątający na rynku? Jeśli zależy Wam na maksymalnej czystości, to zdecydowanie tak.
To naturalnie nie koniec naszych nowości. Nasz dział Research & Development już pracuje nad kolejnymi produktami, ułatwiającymi prowadzenie gospodarstwa domowego i utrzymywanie czystości. Dowiedz się więcej o robocie PURON PR10 w naszym sklepie. Nie zapomnij także zaobserwować profilu PURON na Instagramie i polubić fanpage na Facebooku, żeby być na bieżąco z nowościami!

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December