Czy warto kupić robota sprzątającego z funkcją mapowania?

Opublikowane przez: Wdomu24 w: Artykuły Data publikacji: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 285

Znasz to uczucie, kiedy wracasz do domu, a Twoje mieszkanie w każdym zakamarku lśni czystością? Niekoniecznie... ale marzy o tym każdy z nas. Jest na to idealne rozwiązanie - robot sprzątający z funkcją mapowania!


Przyjemność ze sprzątania

Sprzątanie dla wielu z nas jest jedną z tych nieprzyjemnych czynności, na którą szukamy dobrej wymówki. Najczęstszą z nich jest oczywiście: "kurz leży, to i ja poleżę". Roboty sprzątające sprawiają, że niezależnie od tego, czy leżysz, czy siedzisz, możesz cieszyć się czystością w swoim domu każdego dnia bez zbędnej męczarni. Nowa era nadeszła z wejściem pralek, zmywarek i w kolejności robotów sprzątających, które powinny stać się niezbędnym sprzętem u każdego z nas. Czy wystarczy zakup zwykłego robota, czy jednak zainwestować w takiego, który dodatkowo ma funkcję mapowania? Przekonajmy się.

Inteligentna funkcja mapowania - co to takiego?

Jeśli jeszcze nie spotkałeś się z taką funkcją, to wyjaśnimy Ci to najprościej jak się da. Dotychczas wiele robotów sprzątających miało jedną poważną wadę. Mimo że sprzątały naprawdę dobrze, robiły to w sposób chaotyczny i niezbyt zorganizowany. W konsekwencji robot na dużych powierzchniach musiał pracować bardzo długo, aby wszystko posprzątać. Często zdarzało się, że w trakcie pracy musiał wrócić na bazę, aby się naładować, co wydłużało jeszcze czas sprzątania. Roboty z funkcją mapowania stały się więc pożyteczniejsze. Po pierwszym uruchomieniu rozpoczynają badanie terenu (robią to również w trakcie pracy). Zaawansowany algorytm grafiki CV-SLAM pomaga robotowi skanować przestrzeń, dzięki czemu analizuje pomieszczenia pod względem rozmiaru oraz ustawienia mebli. Odkurzacz następnie zapamiętuje zeskanowane ułożenie i wyznacza trasę sprzątania. Dzięki stworzonej mapie robot sprząta w sposób zorganizowany, nie pomijając żadnych miejsc, do których jest w stanie dotrzeć. Dodatkowo nie będzie marnował baterii na powrót w to samo, odkurzone już miejsce. 

Ile jest wart Twój czysty dom?

W sklepie wdomu24.pl znajdziecie kilka różnych robotów z inteligentną funkcją planowania trasy.  Takimi modelami są na przykład:

- ZACO A9s - hit sprzedaży od niemal pół roku, mieści w sobie wszystkie najważniejsze funkcje,

- ILIFE A8 – pierwszy model ILIFE z funkcją mapowania, w bardzo atrakcyjniej cenie,

- ZACO A8s – robot sprzątający na sucho i mokro, poszerzona wersja powyższego modelu.


Okazuje się, że robota z funkcją skanowania przestrzeni można kupić już w okolicach 800 zł. Nie jest to dużo większy wydatek, więc coraz więcej osób stawia na to nowoczesne rozwiązanie. Producent w przypadku modeli ZACO A9s i ZACO A8s poszedł o krok dalej i oprócz funkcji skanowania przestrzeni możemy pobrać aplikację na telefon. Zainstalowanie jej na swoim telefonie jest dość proste, ale mamy również film instruktażowy, który nam w tym pomoże - kliknij TUTAJ. Dzięki aplikacji jeszcze dokładniej sprawdzimy jaka jest trasa sprzątania robota i jak dokładnie sprząta nasze mieszkanie. Pojawienie się na rynku robotów sprzątających postawiło nas przed wyborem - możemy wszystko robić sami lub powierzyć codzienne sprzątanie podłóg temu pomocnikowi. Dla niektórych decyzja jest oczywista - stawiają na dobre samopoczucie i oszczędność czasu, jaką dają te inteligentne odkurzacze.

Komentarze

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December