Roboty sprzątające

Roboty sprzątające - odkurzacze automatyczne

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz roboty sprzątające, wyposażone w inteligentne systemy mapowania pomieszczeń, z uwzględnieniem ich kształtu oraz rozstawienia mebli. Nasz flagowy robot odkurzacz

PURON PR10
wyposażony jest w najbardziej zaawansowany system skanowania pomieszczeń, w którym wykorzystuje laser, znajdujący się na obudowanie urządzenia. Roboty sprzątające marki ZACO, ILIFE, Dibea wykorzystują kamery i żyroskopy do skanowania przestrzeni, które wspomagają tworzenie planu trasy podczas sprzątania.

Dzięki tym oprogramowaniom, samojezdne odkurzacze automatyczne z pewnością pomogą zoptymalizować czas spędzany na zajmowaniu się domem. Sprzątanie może odbywać się nawet podczas nieobecności domowników. Dzięki odkurzaczom samojezdnym zaoszczędzisz nie tylko czas, ale również miejsce w domu, ponieważ są zdecydowanie mniejsze od standardowych odkurzaczy tradycyjnych i ich przechowywanie nie stanowi problemu. Innym plusem samojezdnych odkurzaczy jest to, że zmieszczą się pod większością mebli, czyszcząc miejsca, które często są omijane podczas odkurzania tradycyjnego. Te inteligentne samojezdne odkurzacze są bezprzewodowe, więc znika również problem ciągnących i plączących się kabli. Roboty automatyczne są bezworkowe, nie trzeba się zatem martwić o dokupowanie dodatkowych akcesoriów. Automatyczne roboty odkurzające uprzątną każdy rodzaj podłogi, pozostawiając je nieskazitelnie czyste. W ofercie posiadamy również roboty sprzątające ze stacją opróżniającą, co zapewnia zdecydowany komfort użytkowników robota sprzątającego

Niektóre roboty sprzątające nie tylko odkurzają, ale również mopują, dzięki nakładkom mopującym. W robocie ZACO A9s nakładka jest wibrująca, dzięki czemu dokładnie przeciera podłogę. Odkurzacz PURON PR10 oraz PURON PR12 PRO doposażony jest (poza mopem) w lampę UV, która zwalcza drobnoustroje napotkane podczas pracy urządzenia.

Dla osób, które potrzebują prostego, ale skutecznego samojezdnego odkurzacza, niewymagającego instalowania aplikacji, polecamy robot sprzątający ZACO A4s, który z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

2 499,00 zł

1 699,00 zł

2 299,00 zł

3 499,00 zł

2 599,00 zł

1 699,00 zł

19 999,00 zł

1 299,00 zł 1 499,00 zł

1 299,00 zł 1 799,00 zł

1 299,00 zł

799,00 zł

699,00 zł

2 099,00 zł

Samojezdne odkurzacze automatyczne 

Odkurzacze automatyczne to urządzenie, które w ostatnich czasach cieszy się szczególną popularnością. Jest przeznaczony dla tych osób, które chcą dbać o czystość w domu, a jednocześnie nie chcą tracić swojego cennego czasu na żmudne czynności porządkowe. Zalety robotów sprzątających są wręcz niezliczone, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich porównanie z tradycyjnymi odkurzaczami.

Odkurzacze samojezdne  — czy warto kupić?

Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele czasu można zaoszczędzić dzięki robotom sprzątającym, odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - oczywiście, że warto je kupić. Kupno robota sprzątającego to najprostszy sposób na oszczędność sporej ilości czasu. Robot odkurzający sam jeździ sobie po mieszkaniu, zbierając kurz, śmieci i innego rodzaju zanieczyszczenia. W tym czasie jego właściciel może obejrzeć ulubiony film, ugotować obiad, a nawet wyjść z domu. Kupno odkurzacza samojezdnego oznacza, że obowiązek codziennego odkurzania mieszkania odejdzie w zapomnienie. Warto jednak postawić na model robota sprzątającego, który wyposażony jest w dobrą aplikację mobilną. Dzięki niej można ustanowić codzienny harmonogram sprzątania, a także zadbać o to, by po zakończonych czynnościach robot sprzątający sam wrócił do swojej bazy.

Zalety robotów sprzątających

Roboty sprzątające skonstruowane są zazwyczaj z myślą o różnego rodzaju powierzchniach. Oznacza to, że równie dobrze sprawdzą się na dywanie, płytkach, drewnie, a także wykładzinie. Ich szczotka czyszcząca w żaden sposób nie uszkadza i nie rysuje czyszczonej powierzchni. Tym, co wyróżnia je na tle odkurzaczy tradycyjnych, jest także ich cicha praca. Roboty sprzątające generują zazwyczaj bardzo niewielki hałas, który jest jednolity i dobrze tłumiony.

Warto również wspomnieć o tym, że roboty sprzątające to zazwyczaj urządzenia stosunkowo lekkie i o niewielkich wymiarach. Stąd też nie ma żadnego problemu z ich przechowywaniem, nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Osoby, które potrzebują samojezdnego odkurzacza do zadań specjalnych, a to z racji posiadania na przykład zwierząt w domu, z pewnością docenią tego typu roboty sprzątające. Posiadają one nieco wyższą moc i charakteryzują się znacznie większą efektywnością. Warte uwagi są także urządzenia mopujące, które poza odkurzaniem, także delikatnie myją i odświeżają posadzkę.

Wady robotów sprzątających 

Nie ma co ukrywać, że do głównych wad robotów sprzątających przede wszystkim należy ich wysoka cena. Zwłaszcza te konkretne modele potrafią być naprawdę kosztowne, przez co nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Odkurzacze automatyczne  z niższej półki mogą nie odkurzać zbyt dokładnie, a także mają tendencję do gubienia się w sprzątanym pomieszczeniu. Bywa tak, że robot sprzątający ma problem z omijaniem przeszkód, nie daje rady wjechać na dywan bądź też omija niektóre obszary.

Dlatego osoby, którym zależy na efektywnym i dokładnym sprzątaniu, powinny wybrać konkretny model robota sprzątającego, który może charakteryzować się co prawda nieco wyższą ceną, jednak z pewnością będzie posiadał wiele wartych uwagi funkcjonalności. Nie ma co ukrywać – aby kupić dobrej jakości robot sprzątający, trzeba przygotować się na wydatek rzędu co najmniej 1500 złotych.

Wspominając o wadach robotów sprzątających, trzeba także opowiedzieć o ich akumulatorach. Posiadają one nie tylko ograniczony czas pracy, a ich akumulator wystarcza na 400 do 500 cykli (pełnych naładowań). Nawet w markowym sprzęcie konieczność wymiany akumulatora może być konieczna po takim czasie użytkowania.

Odkurzacz automatyczny, samojezdny w dobrej cenie

Podsumowując, odkurzacze automatyczne z pewnością posiadają zalety, jak i wady, niemniej jednak z pewnością warto wziąć pod uwagę ich zakup, jeśli nie chce się tracić czasu na żmudne i męczące odkurzanie. W naszym sklepie internetowym posiadamy samojezdne odkurzacze automatyczne i  roboty sprzątające ze stacją opróżniającą -  w dobrych cenach. Zapraszamy do zakupów.

Zgoda na pliki cookie